16 czerwca, 2024
Obwisła szyja - kilka przydatnych informacji

Obwisła szyja – kilka przydatnych informacji

Istnieje kilka różnych metod leczenia obwisłej skóry szyi. Obejmują one Botox, Ultherapy, chirurgii i zmiany stylu życia. Ale która z nich jest najlepsza dla Ciebie? Przyjrzyjmy się wszystkim opcjom. Najlepszym rozwiązaniem problemu obwisłej skóry jest połączenie zmiany stylu życia i ćwiczeń.

Botox

Botox to terapia wstrzykiwana, która rozluźnia pasma mięśni wzdłuż boków szyi. Pasma te rozciągają się od obojczyka do linii żuchwy. Rezultaty są tymczasowe i utrzymują się do sześciu miesięcy – fragment ten jest twórczością ekspertów strony beautiful-skin.pl. Możesz powtarzać zabieg co kilka miesięcy, aby utrzymać rezultaty.

Zabieg jest niechirurgiczny i rozluźnia mięśnie, które powodują zmarszczki. Dzięki niemu w ciągu kilku tygodni uzyskasz gładszą skórę i młodszy wygląd. Kolejną zaletą Botoxu jest to, że nie wymaga on sedacji ani znieczulenia ogólnego, co oznacza, że nie będziesz musiała przebywać w szpitalu przez wiele godzin.

Botox jest często wykonywany w celu leczenia obwisłej linii szyi i szczęki. Głównym winowajcą takiego wyglądu jest mięsień platysma, który ściąga twarz w dół. Podczas gdy starzenie się i nadaktywność mięśni mogą być przyczyną takiego stanu rzeczy, Botox rozluźnia go i zmiękcza zwiotczałą skórę.

Po wstrzyknięciu pacjenci powinni pozostać unieruchomieni przez kilka dni i unikać ćwiczeń lub pocierania tego obszaru przez co najmniej cztery godziny. W zależności od stopnia zaawansowania szyi, może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu. Pacjenci powinni natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek efekty uboczne. Pomoże to zapewnić, że Botox pozostaje we właściwym miejscu i nie rozprzestrzenia się po całym ciele.

Botox jest stosunkowo prostym zabiegiem i można go wykonać jako zabieg w porze lunchu. Wymagane jest niewielkie przygotowanie, ale najlepiej przyjść na wizytę w czystej i luźnej koszuli. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz upewni się, że obszar jest sterylny i wolny od bakterii. Możesz również przynieść piłkę stresową, aby złagodzić ból. Cała procedura zajmie tylko kilka minut.

Ultherapy

Ultherapy to skuteczna procedura, która wykorzystuje technologię ultradźwiękową do podnoszenia obwisłej skóry z szyi. Jest zatwierdzony przez FDA do leczenia starzejącej się skóry na dekolcie i szyi. Nie może jednak całkowicie zastąpić zabiegu chirurgicznego, a wyniki mogą nie być zauważalne przez kilka miesięcy.

Chociaż Ultherapia nie jest zabiegiem chirurgicznym, może powodować pewne skutki uboczne. Ultherapy może powodować drętwienie, mrowienie lub tkliwość w leczonym obszarze. Jednak te efekty uboczne są minimalne i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Ultherapy nie jest trwałym rozwiązaniem dla zwiotczałej skóry, a rezultaty mogą być widoczne do 3 miesięcy. Nie jest jednak zalecana dla osób z dużą wiotkością skóry.

Ponieważ nie wymaga żadnego cięcia, Ultherapy jest popularnym wyborem dla zwiotczałej szyi i jowls. Został zatwierdzony przez FDA do nieinwazyjnego liftingu w 2009 roku i odnotował niedawny wzrost popularności. Ta nieinwazyjna procedura jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a także jest bezbolesna i nie wymaga czasu odzyskiwania.

Chociaż Ultherapy jest często wykonywany na szyi, ta niechirurgiczna procedura jest również skuteczna na dekolcie. Proces trwa od 60 do 90 minut. Może być wykonywany u osób w każdym wieku, w tym u niemowląt. Proces jest najbardziej skuteczny dla pacjentów z łagodną lub umiarkowaną wiotkością skóry. Osoby w wieku 30, 40 i 50 lat są uważane za dobrych kandydatów do Ultherapy. Jednak kobiety o każdym typie skóry mogą odnieść korzyści z zabiegu.

Zabieg stymuluje również własny proces leczenia organizmu, co skutkuje produkcją nowego kolagenu. Ten nowy kolagen podnosi skórę i pozostaje w niej przez kilka miesięcy. Niektórzy ludzie nadal widzą poprawę przez okres do sześciu miesięcy po zabiegu.

Chirurgia

Jeśli jesteś zmęczony wyglądem swojej obwisłej szyi, chirurgia może być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Chirurg kosmetyczny może wykonać zabieg podniesienia szyi w celu zaciśnięcia obwisłych mięśni i podniesienia skóry szyi. Proces ten trwa zazwyczaj około dwóch do czterech godzin i wymaga zastosowania znieczulenia. Lekarz wykona nacięcia za uchem i pod brodą, aby uzyskać dostęp do mięśni szyi. Następnie chirurg usunie nadmiar skóry i tkanki. Po zabiegu konieczne będzie noszenie opaski uciskowej na szyję przez co najmniej jeden tydzień.

Procedura ta jest podobna do liftingu twarzy, ponieważ obejmuje przycięcie nadmiaru skóry i zmianę położenia zwiotczałych mięśni szyi. Może również obejmować liposukcję, w zależności od ilości zlokalizowanego tłuszczu. Zabieg ten może być również łączony z innymi procedurami dotyczącymi zwiotczałej skóry.

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu szyi różni się w zależności od pacjenta i może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewne napięcie i zasinienia, które będą stopniowo ustępować. Mogą również odczuwać obrzęk i drętwienie szyi przez kilka tygodni. Efekty te będą z czasem ustępować, ale rezultaty nie będą widoczne przez kilka miesięcy. Chirurg kosmetyczny udzieli szczegółowych instrukcji, jak radzić sobie z bólem i dyskomfortem po zabiegu.

Zmiany stylu życia

Jeśli przeszkadza Ci wygląd luźnej skóry szyi i chcesz poprawić swój ogólny wygląd, możesz rozważyć operację podniesienia szyi. Zabieg ten napina mięśnie i zmienia położenie skóry, dzięki czemu szyja może wyglądać znacznie młodziej. Procedura ta jest często łączona z liftingiem twarzy, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Inną opcją jest liposukcja szyi, która usuwa komórki tłuszczowe i napina szyję. Jednak nie dokręcić zwiotczałą skórę szyi, i trzeba przejść kilka sesji chirurgicznych, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Jeśli chcesz uniknąć operacji, powinieneś zmienić styl życia, aby poprawić wygląd swojej szyi. Szyja może stać się obwisła z powodu kilku czynników, w tym starzenia się i utraty wagi. Co więcej, mięśnie wokół szyi mogą z czasem ulec osłabieniu, więc zdrowa dieta pomoże im zachować siłę i jędrność. Ponadto, zdrowa dieta poprawi ogólny stan zdrowia skóry i może zmniejszyć wygląd obwisłej szyi. Metoda ta wymaga jednak dużo czasu i zaangażowania.

Zmiany stylu życia dla obwisłej szyi mogą również obejmować rozciąganie szyi. Jednym z ćwiczeń, które dobrze się sprawdza, jest zgięcie szyi, które polega na opuszczeniu podbródka do klatki piersiowej. Ćwiczenie to można wykonać, angażując mięśnie rdzenia i cofając łopatki. Kiedy już osiągniesz tę pozycję, utrzymaj ją przez około 30 sekund. Jeśli masz problemy z wykonaniem tego ćwiczenia, spróbuj użyć jednej poduszki, aby zmniejszyć kąt między twarzą a szyją.

Unikanie promieni słonecznych to kolejny skuteczny sposób na zmniejszenie ryzyka obwisłej szyi. Słońce uszkadza poziom kolagenu i elastyny w skórze, zmniejszając jej elastyczność. Te dwa białka są niezbędne dla struktury i wsparcia skóry, a ekspozycja na słońce będzie prowadzić do obwisłej szyi. Unikaj opalania i używaj codziennie kremów z filtrem, aby zapobiec pojawieniu się obwisłej szyi.

Genetyka

Chociaż nie ma lekarstwa na obwisłą skórę szyi, genetyka odgrywa pewną rolę. Według dr Guinot, prezesa Francuskiego Stowarzyszenia Statystycznego, istnieją cztery wspólne czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia obwisłej skóry na szyi. Pierwszym czynnikiem jest genetyka. Chociaż nie możesz zmienić swoich genów, możesz podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia obwisłej skóry szyi.

Obwisła skóra na szyi jest spowodowana spadkiem elastyczności skóry. Z wiekiem skóra w tym rejonie staje się mniej elastyczna, przez co wydaje się obwisła. Jest to bardziej zauważalne u kobiet. Większość ludzi doświadcza tego problemu w pewnym momencie swojego życia. Styl życia i czynniki środowiskowe również mogą prowadzić do zwiotczenia skóry szyi.

Jednym ze sposobów zapobiegania obwisłej skórze szyi jest poprawa definicji dekoltu. Dobrze zarysowany dekolt może mieć ogromny wpływ na Twój wygląd. W niektórych przypadkach genetyka odgrywa rolę w tym, ile kolagenu i elastyny ma dana osoba. Utrata dobrze zarysowanej linii szyi może również prowadzić do powstania podwójnego podbródka.

Innym sposobem zapobiegania obwisłej skórze na szyi jest zaangażowanie się w aktywność fizyczną. Może to wzmocnić mięśnie podtrzymujące skórę. Te mięśnie, które nie są regularnie używane, mogą prowadzić do obwisłej szyi. Na przykład, żucie może pracować mięśnie szyi. Jeśli nie jesz, spróbuj żuć gumę lub zrobić “całującą twarz”. Przekonasz się, że pomoże to napiąć skórę na szyi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *