22 maja, 2024
Jaki żel pomaga na przebarwienia skóry?

Jaki żel pomaga na przebarwienia skóry?

Jeśli szukasz produktu, który pomaga na przebarwienia skóry, możesz być zdezorientowany, który z nich kupić. Istnieje kilka opcji, w tym Hydrochinon, żel aloesowy i ekstrakt z soi. Jednak przed wyborem żelu, warto poznać źródła swoich przebarwień. Pomoże to uniknąć ponownego pojawienia się tych samych przebarwień.

Żel aloesowy

Jeśli cierpisz z powodu przebarwień skóry, żel aloesowy może pomóc. Jest niedrogi i łatwo dostępny. Możesz go spożywać lub stosować jako maseczkę na skórę. Aby uzyskać najwięcej korzyści, należy spożywać żel dwa razy dziennie. Możesz również wymieszać go z owocami cytrusowymi, aby uzyskać pyszne smoothie.

Żel aloesowy pochodzi z wnętrza liścia rośliny aloesowej. Można go oddzielić od kłującej łodygi i przechowywać w szczelnym pojemniku do tygodnia. Następnie można użyć żelu w zależności od potrzeb. Najlepiej zacząć od niewielkiej ilości, a następnie stopniowo zwiększać jego stosowanie.

Żel aloesowy ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Hamuje enzym tyrozynazę, który jest odpowiedzialny za przebarwienia skóry. Chroni również skórę przed hiperpigmentacją wywołaną promieniowaniem UV i uszkodzeniami słonecznymi. Zawiera również kwas salicylowy, który działa jako środek złuszczający. Lignina jest również obecna w żelu aloesowym i znana jest z tego, że zwiększa penetrację innych składników.

Żel jest bogaty w wilgoć, co czyni go doskonałym środkiem nawilżającym. Może pomóc w zapobieganiu trądzikowi i zmniejszeniu zmarszczek. Poprawia również elastyczność skóry poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Może również zmniejszyć zaczerwienienia i stany zapalne. Jest to również doskonała kuracja dla suchej skóry. Zawiera właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne.

Żel aloesowy jest również pełen antyoksydantów i witamin. Zawiera również witaminę A i B, jest silnym naturalnym środkiem nawilżającym. Jest przydatny również do usuwania pigmentacji. Możesz używać go jako żelu miejscowego lub nakładać go na dotkniętą skórę.

Wyciąg z soi

Ostatnie badania sugerują, że produkty do skóry na bazie soi mogą poprawić pigmentację i zapobiec rozwojowi przebarwień skóry. Produkty na bazie soi zawierają inhibitory proteaz serynowych, które hamują fagocytozę melanosomów w skórze właściwej. Te właściwości sprawiają, że produkty na bazie soi są potencjalnie obiecującą nową opcją terapeutyczną w przypadku hiperpigmentacji.

Soja jest bogata w antyoksydanty, które są ważne dla zdrowej skóry. Zawiera również związki hamujące powstawanie melaniny, które zapobiegają jej gromadzeniu się w górnej warstwie skóry. Oznacza to, że produkty do pielęgnacji skóry na bazie soi są skuteczne w przypadku różnych typów skóry.

Allium cepa żel

Żel do stosowania miejscowego zawierający Allium cepa, substancję występującą w czerwonej cebuli, może pomóc w przypadku przebarwień i hiperpigmentacji skóry. Ten naturalny środek rozjaśniający skórę może być stosowany dwa razy dziennie na obszar dotknięty zmianami. To naturalne remedium zmniejsza ilość melaniny w dotkniętym obszarze i jest również skuteczne w leczeniu blizn spowodowanych hiperpigmentacją.

Innym naturalnym środkiem do walki z przebarwieniami skóry jest zielona herbata. Jest ona skuteczna w usuwaniu ciemnych plam dzięki swojemu aktywnemu składnikowi EGCG. Najlepiej nakładać ją na skórę za pomocą torebki z zieloną herbatą. Zaparz torebkę herbaty w gorącej wodzie przez pięć minut i pozwól jej ostygnąć przed nałożeniem jej na ciemne plamy. Powtarzaj ten proces dwa razy dziennie, aż przebarwienia znikną.

Hydroquinone

Hydroquinone gel to skuteczny zabieg na przebarwienia skóry. Działa on poprzez zapobieganie produkcji pigmentu w skórze. Może skutecznie leczyć pacjentów w każdym wieku, od nastolatków do osób starszych. Hydrochinon jest skutecznym lekiem na przebarwienia spowodowane wieloletnią ekspozycją na słońce.

Żele i kremy z hydrochinonem są na ogół dobrze tolerowane przez wszystkie rodzaje skóry i rzadko powodują działania niepożądane, jeśli są stosowane pod kontrolą dermatologa. Jednakże żele mogą być drażniące dla bardzo suchej i wrażliwej skóry. Również przedłużone stosowanie może nasilić ciemnienie skóry.

Pacjenci powinni mieć świadomość, że hydrochinon może powodować alergiczne i drażniące kontaktowe zapalenie skóry. Przed zastosowaniem produktu najlepiej przeprowadzić próbę uczuleniową. U pacjentów, którzy są wrażliwi na ten związek chemiczny, zaleca się stosowanie miejscowych sterydów o niskiej sile działania. Najlepiej również unikać stosowania żelu z hydrochinonem z innymi produktami zawierającymi nadtlenek benzoilu. Hydrochinon może powodować hiperpigmentację z odbicia i ochronozę, co może prowadzić do nieprzyjemnego efektu.

Żel z hydrochinonem pomaga na przebarwienia skóry poprzez hamowanie enzymu tyrozynazy. Enzym ten odgrywa główną rolę w produkcji melaniny. Kiedy hydrochinon hamuje ten enzym, wysyła sygnał do komórek skóry, aby produkowały mniej melaniny. Do powstawania przebarwień przyczynia się wiele czynników, ale najczęstszą przyczyną jest ekspozycja na promienie UV, które stymulują produkcję melaniny w skórze.

Żel z hydrochinonem może być również stosowany jako zabieg uzupełniający schemat pielęgnacji skóry. Stosowany zgodnie z zaleceniami, hydrochinon może skutecznie zmniejszyć widoczność ciemnych plam. Nie pomoże on jednak w przypadku aktywnych pęknięć i blizn potrądzikowych. Hydrochinon jest ogólnie dobrze tolerowany. Jednakże, niektórzy użytkownicy doświadczają podrażnienia i suchości. Objawy te ustępują jednak po dostosowaniu się skóry.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, hydrochinon powinien być stosowany przez maksymalnie sześć tygodni. Jeśli po tym okresie hiperpigmentacja zniknie, należy przerwać leczenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *