2 maja, 2024
Jak leczyć zwiotczałą skórę na szyi?

Jak długo powinnam karmić dziecko piersią?

Istnieją różne opinie na temat tego, jak długo powinnaś karmić swoje dziecko piersią. Chociaż ludzie nie wstydzą się wyrażać swoich opinii, ważne jest, aby wziąć je wszystkie pod uwagę i podjąć decyzję, która jest najlepsza dla Twojego dziecka. Wiele osób jednak w końcu się do tego przekonuje.

Czas trwania karmienia piersią

Czas trwania karmienia piersią jest związany z cechami matki. W ostatnim badaniu zbadano wpływ cech matki na czas trwania karmienia piersią w badaniu kohortowym zdrowych niemowląt – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu folwarkdeweloper.com.pl. W tym badaniu 350 nowozelandzkich matek zostało zrekrutowanych i obserwowanych przez rok. Dziewięćdziesiąt pięć procent matek rozpoczęło karmienie piersią, a mediana czasu trwania karmienia piersią wynosiła 7,6 miesiąca. Spośród nich 30 procent kontynuowało karmienie piersią przynajmniej częściowo w wieku 12 miesięcy.

Chociaż czas trwania karmienia piersią nie wpływa bezpośrednio na IQ niemowlęcia, został powiązany z pozytywnym wpływem na rozwój poznawczy u starszych dzieci. Może to wynikać ze składników odżywczych zawartych w mleku matki, a także z czynników behawioralnych związanych z wyborem metody karmienia.

Korzyści zdrowotne

Karmienie piersią jest ważne dla zdrowia i rozwoju dziecka. Ma również wiele innych korzyści, takich jak wspieranie więzi matka-dziecko. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka. Dzieci karmione piersią mają również zazwyczaj prostsze zęby i lepszy wzrok. Może to również zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1 i typu 2 u Twojego dziecka. A korzyści z karmienia dziecka piersią utrzymują się przez całe życie!

Mleko matki zawiera wszystko, czego dziecko potrzebuje do wzrostu i rozwoju. Chroni również Twoje dziecko przed szkodliwymi toksynami środowiskowymi. Dlatego właśnie karmienie piersią jest zalecane przez co najmniej sześć miesięcy, a nawet dłużej. Jest to również dobre dla Twojego zdrowia i środowiska. Mleko matki nie zawiera chemikaliów, konserwantów ani opakowań, więc nie zanieczyszcza środowiska.

Koszty

Karmienie dziecka piersią jest nie tylko zdrowsze dla dziecka, ale może również zaoszczędzić Twoje pieniądze. Nie tylko oszczędzasz pieniądze swojej rodzinie, ale także systemowi opieki zdrowotnej. Co więcej, tworzy silną więź między Tobą a Twoim dzieckiem. Możesz uzyskać więcej informacji na temat kosztów karmienia dziecka piersią, odwiedzając poniższą infografikę dotyczącą karmienia piersią.

Karmienie dziecka piersią wymaga kilku dostaw i produktów. Będziesz potrzebowała czystej wody i butelek. Woda może być kosztowna – na przykład Flint w stanie Michigan od lat ma problemy z zanieczyszczeniem wody. A kupowanie butelek jest drogie. Potrzebne będą również wielorazowe wkładki do karmienia, poduszka do karmienia, dodatkowe pokrowce i poduszki do odpoczynku w łóżku.

Rekomendacje

Gdy dziecko podrośnie, możesz odzwyczaić je od karmienia piersią. Może to być proces stopniowy i powinnaś stopniowo wycofywać się z karmienia piersią do czasu, kiedy dziecko czuje się najbardziej komfortowo. W międzyczasie możesz zapewnić mu rozrywkę, taką jak zdrowa przekąska, kubek lub przytulanie. Możesz również zachęcać dziecko do podejmowania z Tobą nowych aktywności w czasie, gdy karmi piersią.

Twoje dziecko może potrzebować kilku dni na dostosowanie się do koncepcji zaprzestania karmienia piersią. Niektóre dzieci robią częste przerwy podczas karmienia. Inne mogą chcieć karmić nawet wtedy, gdy pierś jest już w większości pusta. Jeśli dziecko nadal chce karmić, możesz zaoferować mu smoczek lub przejść na mleko modyfikowane.

Postrzeganie przez innych

Postrzeganie karmienia piersią przez innych może być negatywne lub pozytywne, w zależności od okoliczności. Na przykład, niektórzy ludzie mogą uważać karmienie piersią za czynność niekobiecą lub oznakę słabego charakteru. Inne osoby mogą postrzegać karmienie piersią jako poświęcenie społeczne. Takie postrzeganie może utrudniać praktykę karmienia piersią w miejscach publicznych, co może być krępujące i kosztowne.

W jednym z badań porównano postrzeganie karmienia piersią w zależności od różnych zmiennych demograficznych, w tym rasy, wykształcenia i dochodów. W badaniu uwzględniono również wiek respondentów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *