16 czerwca, 2024
Zabieg podniesienia piersi - przygotowanie

Zabieg podniesienia piersi – przygotowanie

Przed poddaniem się zabiegowi podniesienia piersi powinnaś się przygotować. Należy podpisać formularz zgody, który powinien zawierać szczegóły dotyczące zabiegu, ryzyka i możliwości wystąpienia niezadowalających rezultatów. Następnie zostaniesz przewieziona na salę operacyjną, gdzie anestezjolog poda Ci leki dożylne i wziewne. Podczas zabiegu będzie Pan/Pani czasowo nieprzytomny/a i zostanie Pan/Pani podłączony/a do respiratora lub rurki do oddychania.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z

Badania przedoperacyjne

Przed zabiegiem podniesienia piersi niektóre pacjentki muszą przejść badania przedoperacyjne. Badania te mogą obejmować pobranie krwi. Badania te określą liczbę czerwonych krwinek (RBC) przenoszących tlen, białych krwinek (WBC) zwalczających infekcje oraz płytek krwi tworzących skrzepy. Pokażą również hemoglobinę i hematokryt. Jeśli są one nieprawidłowe, chirurg może odroczyć zabieg.

Badania przedoperacyjne przeprowadzane są w celu zapewnienia dobrego stanu zdrowia pacjenta. Badania te mogą obejmować badania przesiewowe krwi, mammografię oraz test wysiłkowy w celu określenia stanu układu krążenia. Pacjent powinien przeznaczyć na te badania wystarczająco dużo czasu.

Badanie fizyczne

Twój chirurg przeprowadzi badanie fizyczne przed zabiegiem, aby upewnić się, że Twoje piersi są zdrowe i symetryczne. Podczas tego badania dokona on również pomiarów Twoich piersi i odnotuje, gdzie znajdują się Twoje sutki i otoczki. Lekarz omówi również wszelkie zagrożenia i powikłania związane z zabiegiem.

Zabieg może trwać od jednej do trzech godzin. Usuwa on luźną tkankę i skórę z Twoich piersi. Jeśli zostanie wykonany prawidłowo, wyniki powinny utrzymywać się przez długi czas. Jednak ciąża lub przyrost wagi mogą negatywnie wpłynąć na wyniki. Chociaż podniesienie piersi jest bezpieczne i skuteczne dla większości kobiet, nadal ważne jest, aby omówić z chirurgiem wszelkie warunki medyczne, które możesz mieć.

Twój chirurg plastyczny przeprowadzi krótkie badanie fizyczne przed zabiegiem. Wykona on zdjęcie Twoich piersi i może poprosić o informacje na temat Twojego stylu życia i historii zdrowia. Powinnaś również omówić z chirurgiem wyniki estetyczne, których oczekujesz. Ponadto, chirurg może wymagać od Ciebie utrzymania określonej wagi ciała lub zaprzestania palenia lub przyjmowania niektórych leków. Podczas zabiegu podniesienia piersi, chirurg wykona nacięcie. Nacięcie to zostanie wykorzystane do umieszczenia implantu piersi z soli fizjologicznej.

Biustonosze chirurgiczne

Po zabiegu podniesienia piersi należy nosić podtrzymujące biustonosze bez fiszbin przez pierwsze trzy do czterech tygodni. Biustonosze z fiszbinami mogą ocierać się o miejsce nacięcia, ale może to być tylko niewielka niedogodność. Ważne jest, aby ściśle monitorować miejsce nacięcia w ciągu pierwszych kilku tygodni. Po zagojeniu się miejsca nacięcia można powrócić do noszenia biustonoszy z fiszbinami.

Biustonosze chirurgiczne zostaną dostarczone przez chirurga plastycznego. Będą one miały zapięcie z przodu, aby pomieścić bandaże i rurki drenujące. Zapewniają one również pewne wsparcie przez pierwsze sześć tygodni po operacji. Biustonosz chirurgiczny można łatwo wymienić na wygodny biustonosz sportowy. Wybierz taki, który ma wygodne ramiączka i szerokie paski.

Linie nacięć

Przed operacją podniesienia piersi ważne jest, aby zrozumieć, jakie linie nacięć będą potrzebne, aby stworzyć naturalnie wyglądający rezultat. Certyfikowany chirurg plastyczny omówi, które linie nacięć są odpowiednie dla Twojego unikalnego typu ciała i pożądanych rezultatów. Chirurg będzie mógł również pokazać dokładne linie blizny potrzebne do zabiegu. Informacje te pomogą Ci zdecydować, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

W zależności od anatomii i pożądanego rezultatu, chirurg plastyczny może ukryć linie nacięcia w naturalnym konturze piersi lub uczynić je bardziej widocznymi. Tak czy inaczej, linie te ostatecznie zbledną i znikną. Chirurg plastyczny wybierze linię nacięcia, która najlepiej pasuje do Twojej anatomii i pożądanego wyglądu.

Opieka pooperacyjna

Okres pooperacyjny po zabiegu podniesienia piersi to czas, w którym powinnaś uważnie przestrzegać zaleceń chirurga i ograniczyć swoją aktywność. Chociaż będziesz odczuwać ból i obrzęk, jest to oczekiwane i zwykle można to opanować za pomocą leków przeciwbólowych na receptę. Przez kilka dni należy również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub obciążania się. Przez dwa do czterech tygodni po zabiegu należy unikać uciążliwych czynności. Należy uważać, aby nie zamoczyć bandaży lub taśm klejących.

Możesz wrócić do domu tego samego dnia po zabiegu, ale najlepiej jest nosić biustonosz przez około trzy do czterech tygodni po zabiegu. Będzie on pełnił rolę opatrunku i utrzymywał piersi w prawidłowej pozycji. Po trzech tygodniach możesz chcieć zmienić stanik na bardziej wygodny. Przez pierwsze dwa tygodnie ważne jest, abyś nosiła biustonosz chirurgiczny w nocy. Po czterech tygodniach powinnaś być w stanie wrócić do pracy lub innych zajęć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *