24 lipca, 2024
Czy lifting piersi z użyciem implantów jest możliwy?

Czy lifting piersi z użyciem implantów jest możliwy?

Operacja powiększenia piersi jest zazwyczaj wykonywana jako zabieg ambulatoryjny, trwający dwie do trzech godzin. Powrót do zdrowia jest zazwyczaj natychmiastowy, chociaż niektórzy pacjenci mogą wymagać jednego dnia w szpitalu. Po zabiegu normalnym jest, że wystąpi obrzęk i zasinienie. Może wystąpić drętwienie piersi, co może być niekomfortowe.

Podniesienie piersi z implantami

Podniesienie piersi z implantami to zabieg chirurgiczny, który poprawia kształt piersi. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg trwa około trzech godzin i tego samego dnia można wrócić do domu – zasób ten jest udostępniony przez serwis piekne-zdrowe-wlosy.pl. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności, ale można odbywać krótkie spacery, aby zmniejszyć obrzęk i bolesność. Przez pierwsze kilka tygodni należy również unikać podnoszenia rąk powyżej ramion.

Podniesienie piersi z użyciem implantów jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem ambulatoryjnym z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Zabieg może być wykonany w jednej lub dwóch oddzielnych operacjach. Podczas zabiegu lekarz określi, jakiego rodzaju implantów należy użyć i gdzie wykonać nacięcie.

Powrót do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi za pomocą implantów

Powrót do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi za pomocą implantów jest zazwyczaj stosunkowo szybki, a pacjentki mogą wrócić do normalnych czynności po tygodniu lub dwóch. Jednak w przypadku niektórych pacjentek czas rekonwalescencji może być dłuższy. Wynika to z takich czynników jak tolerancja pacjentki na ból, ilość wykonanej operacji oraz ogólny stan zdrowia pacjentki. Ponadto u pacjentek, u których wykonano inne zabiegi w połączeniu z podnoszeniem piersi, czas rekonwalescencji może być dłuższy.

Po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów, pacjentki zazwyczaj muszą pozostać w domu przez pierwszy tydzień. Z tego powodu najlepiej jest unikać forsownych aktywności. Po pierwszym tygodniu pacjentki mogą wykonywać lekkie czynności w domu i odbywać krótkie spacery, aby zwiększyć krążenie krwi i przyspieszyć gojenie.

Opcje nacięć w przypadku podniesienia piersi za pomocą implantów

Gdy rozważasz podniesienie piersi za pomocą implantów, musisz rozważyć opcję nacięcia, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Twój chirurg omówi z Tobą te opcje przed zabiegiem. Podniesienie piersi wiąże się z nacięciem wokół otoczki i zmianą kształtu piersi. Nacięcie zostanie następnie zamknięte szwami lub taśmą chirurgiczną. Należy pamiętać, że nie wszyscy chirurdzy wykonują operacje podniesienia piersi i wszczepienia implantów w tym samym czasie, a połączone zabiegi mogą stanowić ryzyko dla otoczki i sutka. Istnieją jednak nowe i ulepszone techniki minimalizujące to ryzyko.

Istnieją trzy główne rodzaje nacięć do operacji wszczepienia implantów piersi. Dwa popularne sposoby nacinania to nacięcie pachowe i nacięcie przezpachowe. Nacięcie przezpachowe to małe, ukryte nacięcie, które jest nieco dłuższe niż półtora cala. Po zagojeniu nacięcie to będzie dobrze ukryte w pachach.

Objawy podniesienia piersi za pomocą implantów

Bezpośrednio po podniesieniu piersi za pomocą implantów pacjentki powinny spodziewać się obrzęku i zasinienia. Ponadto przez kilka pierwszych dni powinny nosić biustonosz, aby zminimalizować ewentualny ból. Pacjentki powinny unikać intensywnej aktywności przez co najmniej pierwszy tydzień. Po tym czasie pacjentki mogą powrócić do swoich normalnych zajęć.

Po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów pacjentka powinna spodziewać się umiarkowanego lub silnego bólu. Jest to spowodowane różnymi czynnikami. W ciężkich przypadkach pacjentka może odczuwać nadmierny ból i wrażliwość wokół otoczki. W takim przypadku konieczne może być zastosowanie nie narkotyzujących leków przeciwbólowych. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem specjalistą. Jeśli ból utrzymuje się, może to być oznaką infekcji lub innych powikłań.

Podniesienie piersi za pomocą implantów trwa około trzech godzin. Zabieg ten może być wykonany w dwóch etapach lub jako pojedynczy zabieg. Nacięcia mogą rozciągać się poziomo wzdłuż fałdu piersiowego. Po zabiegu pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Koszt podniesienia piersi za pomocą implantów

Koszt podniesienia piersi za pomocą implantów może być bardzo drogi. Zabieg może kosztować od 1 000 do 2 000 dolarów za implanty silikonowe, a w przypadku podniesienia piersi za pomocą większych, droższych implantów koszt jest jeszcze wyższy. Ponadto, w zależności od chirurga, może być konieczne zapłacenie za leki na receptę, odzież uciskową po operacji i badania laboratoryjne. Wiele kobiet decyduje się na połączenie tych zabiegów, co może znacznie obniżyć ich koszt. W ten sposób mogą zaoszczędzić na honorarium chirurga, kosztach sali operacyjnej i kosztach znieczulenia.

Podczas gdy wiele kobiet może zobaczyć natychmiastowe rezultaty estetyczne po podniesieniu piersi za pomocą implantów, potrzeba do ośmiu tygodni, aby implanty osiadły w bardziej naturalnej pozycji. Ponadto pacjentki powinny unikać intensywnych ćwiczeń przez pierwszy tydzień lub dwa po operacji. Zachęcamy do noszenia biustonosza z fiszbinami w ciągu dnia, ale w nocy powinny używać miękkiego, podtrzymującego biustonosza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *