21 maja, 2024
Czy mogę wyrównać koloryt skóry dłoni?

Czy mogę wyrównać koloryt skóry dłoni?

Istnieje wiele różnych sposobów na wyrównanie koloru skóry dłoni. Pierwszym krokiem do uzyskania bardziej wyrównanego kolorytu dłoni jest pozbycie się martwych komórek skóry. Pomoże to zminimalizować pory i zmniejszyć widoczność drobnych linii. Odpowiednie złuszczanie jest najskuteczniejszą metodą w tym zakresie.

Nadmierna ekspozycja na słońce

Jeśli martwi Cię nierówny koloryt skóry dłoni, nie jesteś sama. Stan ten jest częstym skutkiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne uszkadza melanocyty w skórze, które nadają skórze kolor. W odpowiedzi komórki te produkują więcej barwnika, co prowadzi do pojawienia się plam słonecznych.

Chociaż ta przypadłość nie powoduje raka skóry, nadal ważne jest, aby chronić się przed słońcem. Najlepszym sposobem ochrony przed tym schorzeniem jest noszenie kremu z filtrem SPF 30 i przebywanie na słońcu tak często, jak to możliwe. Zapobiegnie to uszkodzeniom słonecznym, a także sprawi, że Twoja skóra nie będzie się wysuszać i łuszczyć – część ta jest zasługą autora portalu Uroda & Kobieta.

Powinieneś również używać filtrów przeciwsłonecznych, jeśli przebywasz na zewnątrz przez dłuższy czas. Nadmierna ekspozycja na słońce może doprowadzić do poważnych poparzeń skóry, zwłaszcza jeśli przebywasz na słońcu między godziną 10 a 16. Odzież ochronna, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem są niezbędne, aby chronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Nadmierna ekspozycja na słońce może również powodować przebarwienia skóry i plamy starcze. Ludzie często zakładają, że świetlista cera oznacza, że są w dobrym zdrowiu. W rzeczywistości jednak kolor skóry, który zyskujesz dzięki ekspozycji na słońce, przyspiesza proces starzenia i zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Brak snu

Wpływ braku snu na skórę może być oczywisty. Brak snu spowoduje przebarwienia i drobne zmarszczki. Obniży się również temperatura skóry. Ponadto mięśnie będą się rozluźniać. Te procesy pomogą skórze najlepiej się zregenerować. Kiedy brakuje Ci snu, zobaczysz efekty stresu na swojej skórze.

Sen jest niezbędny dla organizmu, ponieważ pozwala mu się zregenerować po aktywności w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by każdej nocy przesypiać co najmniej 7 do 9 godzin. Brak snu wpłynie na poziom PH Twojej skóry i spowoduje, że stanie się ona bardziej sucha.

Według National Sleep Foundation, skóra regeneruje się szybciej w nocy. To również wtedy Twoja skóra produkuje więcej kolagenu, który odpowiada za jej objętość i elastyczność. Korzysta również ze zwiększonego przepływu krwi, który pomaga dostarczyć składniki odżywcze do skóry. Naukowcy opublikowali niedawno w czasopiśmie Sleep badanie dotyczące wpływu braku snu na koloryt skóry. Stwierdzili, że osoby pozbawione snu miały więcej zmarszczek, obwisłe oczy i bardziej przygnębiony wygląd.

Brak snu może również wpływać na układ odpornościowy. Może wpływać na produkcję kolagenu i powodować, że żyły stają się bardziej widoczne. Brak snu wpływa również na jakość skóry, co sprawia, że jest ona bardziej podatna na drobne zmarszczki i wypryski. Brak snu może sprawić, że skóra stanie się bardziej sucha i blada.

Zmiany hormonalne

Ciąża nie jest jedyną przyczyną nierównego kolorytu skóry dłoni. Inne przyczyny to genetyka, zmiany hormonalne i tabletki antykoncepcyjne. W niektórych przypadkach zmiany te mogą być nasilone przez ekspozycję na słońce. W takich przypadkach ważne jest, aby podjąć środki w celu zminimalizowania ekspozycji na słońce i leczyć stan jak najwcześniej.

Skóra składa się ze 150 różnych genów. Niektóre z tych genów regulują różne rodzaje pigmentów. Melanina jest produkowana przez melanocyty i dostarczana na powierzchnię skóry przez keratynocyty. Ponadto, fibroblasty produkują kolagen i inne tkanki łączne w odpowiedzi na uszkodzenia skóry. Wreszcie, na kolor skóry mogą wpływać czynniki neuronalne i związane ze stanem zapalnym.

Istnieje wiele przyczyn nierównego kolorytu skóry dłoni, ale ekspozycja na słońce jest głównym winowajcą. Światło słoneczne aktywuje komórki melanocytów, które nadają skórze kolor. W przypadku długotrwałej ekspozycji na słońce, komórki te reagują wytwarzaniem większej ilości pigmentu. Z czasem ta pigmentacja może doprowadzić do powstania plam posłonecznych.

Złuszczanie skóry

Złuszczanie skóry może wyrównać koloryt dłoni poprzez usunięcie martwych komórek skóry, tworząc gładszą, bardziej jednolitą cerę. Martwe komórki skóry są główną przyczyną zatkanych porów, przebarwień i matowości. Złuszczanie zachęca również organizm do produkcji nowych komórek skóry. Pobudza to krążenie skóry, dostarczając jej świeżych składników odżywczych i tlenu.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw to kolejny sposób na wyrównanie kolorytu skóry. Te produkty są pełne przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki i chronią przed uszkodzeniami słonecznymi. Ponadto picie zielonej herbaty może poprawić ogólną jakość skóry i zminimalizować widoczne efekty starzenia. Zielona herbata może również zmniejszyć pigment i naprawić uszkodzone komórki skóry. Arbuz to kolejny świetny pokarm do jedzenia dla zdrowia skóry. Zawiera on potężny przeciwutleniacz o nazwie likopen.

Tonery zawierające AHA/BHA mogą również pomóc w wyrównaniu kolorytu skóry. Produkty te działają poprzez usuwanie martwych komórek skóry z powierzchni skóry i pomagają produktom pielęgnacyjnym skuteczniej wnikać w skórę. Aby użyć tych produktów, należy nałożyć je na wilgotną skórę i delikatnie wetrzeć okrężnymi ruchami, aby usunąć martwy naskórek.

Innym skutecznym środkiem złuszczającym jest soda oczyszczona. Ta naturalna substancja bardzo skutecznie usuwa martwe komórki skóry, a zawarta w niej sól węglanowa pomaga nawilżyć skórę. Możesz zmieszać te dwie substancje i nałożyć je na dłonie okrężnymi ruchami. Po kilku minutach spłucz wodą. Innym naturalnym środkiem złuszczającym jest kurkuma. Ten ziołowy środek to świetny sposób na rozjaśnienie matowej skóry.

Złuszczanie może również pomóc w walce z trądzikiem i oczyścić zatkane pory. Złuszczanie może wyrównać koloryt skóry dłoni i wygładzić drobne linie i zmarszczki.

Nakładanie makijażu

Możesz zastosować podstawowe kroki przy nakładaniu makijażu na dłonie, aby wyrównać ich koloryt. Użycie podkładu, który zakryje przebarwienia, plamy i blizny, pomoże Ci uzyskać równomierną karnację. Pomocne są również spraye utrwalające, które zapewnią trwałość makijażu przez cały dzień. Trochę pomyślunku i praktyki może zapobiec nierównościom skóry.

Najpierw oczyść dłonie. Pozbędziesz się w ten sposób nadmiaru olejków i zanieczyszczeń oraz wyeliminujesz ryzyko powstawania osadów, które mogą prowadzić do poszarzałej cery. Wybierz delikatny preparat oczyszczający bez spłukiwania, taki jak L’Oreal Paris Micellar Cleansing Water Complete Cleanser – All Skin Types. Skutecznie oczyści Twoje dłonie, nie zmywając makijażu i nie powodując podrażnień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *