22 maja, 2024
Dlaczego warto wykonać lifting piersi?

Dlaczego warto wykonać lifting piersi?

Kiedy rozważasz podniesienie piersi, powinnaś najpierw omówić z chirurgiem swoją historię medyczną. Opowiedz mu o wszelkich przebytych operacjach i biopsjach oraz o wszystkich przyjmowanych lekach. Chirurg oceni również kolor skóry i strukturę piersi. Tonacja skóry jest ważnym czynnikiem w określaniu wyników podniesienia piersi, ponieważ pomaga ona piersiom utrzymać ich kształt po zabiegu. Może on zrobić zdjęcia Twoich piersi dla celów dokumentacji medycznej.

Sutki mają tendencję do kierowania się w dół

Kobiety po operacji podniesienia piersi mogą zauważyć, że ich sutki mają tendencję do kierowania się w dół. Powodem tego może być fakt, że skóra w piersi napięła się, powodując, że implant znajduje się wysoko w piersi. Sutki mogą być również asymetryczne, skierowane nieco w dół. Może to powodować dyskomfort podczas noszenia odzieży.

Sutki mogą być skierowane w dół po podniesieniu piersi również z powodu grawitacji lub wieku. Może to być wynikiem karmienia piersią, ciąży lub utraty wagi, a także może mieć podłoże genetyczne. W takim przypadku sutki zostaną przesunięte, aby poprawić wygląd piersi.

Nacięcia wykonywane są wokół zewnętrznej części otoczki

Podczas zabiegu podniesienia piersi wykonywane jest okrągłe nacięcie wokół zewnętrznej części otoczki (ciemny obszar wokół sutka). Podczas tego zabiegu usuwany jest nadmiar skóry i tkanki piersi, aby podnieść i napiąć piersi. Następnie nacięcia są zamykane, a brodawki sutkowe umieszczane są w ich naturalnym miejscu.

Najlepszą kandydatką do podniesienia piersi jest osoba z minimalnym zwiotczeniem. Jeśli u pacjentki występuje minimalne zwiotczenie, chirurg może zalecić podniesienie piersi metodą półksiężycową. Zabieg ten polega na wykonaniu jednego nacięcia w połowie długości górnej części otoczki. Blizna po tej operacji jest prawie niewyczuwalna, ponieważ jest ukryta przez ciemniejszy pigment w otoczce.

Inną możliwością podniesienia piersi jest podniesienie kotwicy, które jest alternatywą dla tradycyjnego podniesienia. Podniesienie kotwicy polega na wykonaniu nacięć wokół zewnętrznej części otoczki. Jest to zabieg niskoprofilowy, który powoduje minimalne blizny. W zależności od wielkości otoczki, może być w stanie subtelnie podnieść piersi. Może również poprawić wielkość i kształt otoczki.

Blizny po podniesieniu piersi

Po podniesieniu piersi możesz zauważyć pewne widoczne blizny na klatce piersiowej i plecach. Blizny będą czerwone i uniesione w ciągu pierwszych kilku miesięcy, ale z czasem zanikają. Jeśli masz obawy, powinnaś skonsultować się ze swoim chirurgiem. Większość chirurgów zna te blizny i wie, jak je zminimalizować.

Chociaż blizny po podniesieniu piersi są częstą częścią procesu gojenia, możesz je zminimalizować wybierając doświadczonego chirurga. Powinnaś omówić z lekarzem miejsca, w których będą wykonane nacięcia i gdzie mogą pojawić się blizny. Blizny będą widoczne przez kilka tygodni po zabiegu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że czujesz się z tym komfortowo. Można również rozważyć przeprowadzenie laserowego resurfacingu skóry, który może znacznie zmniejszyć wygląd blizn.

Ogólnie rzecz biorąc, blizny będą czerwone przez około sześć tygodni po podniesieniu piersi. Po tym czasie pojawi się na nich twardy, gojący się grzbiet, a ich gojenie może potrwać do sześciu miesięcy. Może to jednak potrwać dłużej, jeśli masz bardzo jasną lub ciemną skórę. Na dłuższą metę blizny po podniesieniu piersi będą wyglądały podobnie jak otaczający je odcień skóry, ale będą mniej widoczne.

Alternatywy dla podniesienia piersi

Jeśli rozważasz podniesienie piersi, powinnaś udać się na konsultację do chirurga plastycznego z certyfikatem. W ten sposób będzie on w stanie określić, czy jesteś dobrą kandydatką. Niektóre kobiety uważają, że operacja jest jedynym sposobem na uzyskanie pożądanego wyglądu, ale istnieje wiele innych niechirurgicznych alternatyw, które pozwalają osiągnąć podobne rezultaty.

Botox to kolejny niechirurgiczny zabieg, który może być stosowany do podniesienia obwisłych piersi. Działa on poprzez wstrzykiwanie małych ilości substancji do mięśnia piersiowego mniejszego (pectoralis minor). Botox rozluźni mięśnie i pomoże podnieść piersi. Jednak wyniki te nie będą tak dramatyczne jak chirurgiczne podniesienie piersi. Dodatkowo, Botox działa tylko tymczasowo i nie pozostawia żadnych blizn.

Inną możliwością poprawy wyglądu piersi jest niechirurgiczny zabieg zwany laserowym podniesieniem biustu. Procedura ta jest wykonywana w połączeniu z tradycyjnym podniesieniem piersi. Zabieg wykorzystuje energię lasera do stworzenia wewnętrznego biustonosza wykonanego z własnej tkanki pacjentki. Jednak zabieg ten jest zazwyczaj stosowany tylko jako dodatek do liftingu piersi i nie jest uważany za skuteczną alternatywę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *