23 kwietnia, 2024
Zabiegi na zwiotczałą skórę - czym są?

Zabiegi na zwiotczałą skórę – czym są?

Istnieje kilka zabiegów, które są wykorzystywane do napinania skóry. Należą do nich wypełniacze skórne, zabiegi laserowe, mikroprądy i RF. Ważne jest, aby wiedzieć, co każdy zabieg pociąga za sobą przed wyborem jednego z nich. Najczęstsze opcje to laser i mikroprądy.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne to zastrzyki kwasu hialuronowego (HA) pod skórę, które wypełniają zmarszczki i obwisłe obszary. Wypełniacze te mogą być również stosowane do poprawy cienkich ust lub policzków, które straciły objętość. Chociaż wypełniacze HA są generalnie najbezpieczniejszym i najbardziej trwałym sposobem poprawy obwisłej skóry, niosą ze sobą pewne ryzyko. Czas rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku innych zabiegów i istnieje ryzyko infekcji lub powstania blizn.

Wypełniacze skórne są wyrobami medycznymi i muszą być wstrzykiwane przez licencjonowanego lekarza. Ważne jest, aby wybrać lekarza, który jest przeszkolony w podawaniu tych zastrzyków i jest zatwierdzony przez FDA. Przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze należy omówić z lekarzem ryzyko i korzyści związane z wypełniaczami skórnymi.

Nieinwazyjne wypełniacze skórne wykorzystują biochemiczne i mechaniczne drogi do przywrócenia elastyczności skóry. Efektem tego jest napięty, młodszy wygląd i lepsza jakość skóry. Nieinwazyjne zabiegi, takie jak ultherapy, wykorzystują technologię ultradźwiękową do celowania w głębsze tkanki i stymulowania produkcji kolagenu. Zabiegi Ultherapy również kontynuują podnoszenie skóry do 6 miesięcy po zabiegu.

Wypełniacze skórne są zatwierdzone przez FDA i bezpieczne dla zdrowych osób dorosłych. Stymulują one produkcję kolagenu i zwiększają objętość skóry, usuwając potrzebę ryzykownych i kosztownych operacji kosmetycznych. Koszt wypełniaczy dermalnych to ułamek kosztów operacji. Możesz wybierać spośród wielu różnych wypełniaczy dermalnych, aby przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.

Obwisła skóra może być oznaką starzenia się i może powodować drobne linie i zmarszczki. Jest to naturalny efekt starzenia się, jednak wpływ słońca, palenia i diety może pogorszyć ten stan. Wypełniacze skórne mogą przywrócić bardziej młodzieńczy wygląd i zwiększyć pewność siebie.

Zastrzyki mogą powodować pewne niewielkie efekty uboczne. Często występują obrzęki i zasinienia, ale są one tymczasowe i powinny ustąpić po tygodniu lub dwóch. Po zabiegu należy unikać mocnego uciskania tego miejsca. Zabiegi mikroprądowe

Zabiegi mikroprądowe na zwiotczałą skórę to świetny sposób na poprawę wyglądu zwiotczałej skóry. Zabiegi te działają poprzez ukierunkowanie na mięśnie twarzy i poprawę metabolizmu komórkowego. Chociaż wyniki mogą nie być natychmiast widoczne, mogą zapewnić znaczną poprawę stanu skóry. Zabieg ten jest doskonałym uzupełnieniem innych zabiegów kosmetycznych. Jest to również świetny sposób, aby zapobiec rozwojowi zmarszczek. Zabieg ten jest bezbolesny.

Terapia mikroprądami jest całkowicie bezpieczna. Wykorzystuje prądy elektryczne do stymulacji mięśni i zmiękczania tkanki bliznowatej. Zwiększa również krążenie i usuwa zmagazynowane produkty odpadowe. Większość osób poddających się zabiegowi Mikroprądów nie zgłasza żadnych skutków ubocznych, ale niektórzy pacjenci mogą odczuwać łagodne mrowienie. Zabiegi mikroprądami są uważane za bezpieczne dla większości ludzi, ale kobiety i osoby z rozrusznikiem serca powinny skonsultować się z lekarzem przed ich rozpoczęciem.

Podczas zabiegu mikroprądami przez skórę przepuszczane są niewielkie prądy, które powodują, że mięśnie twarzy pracują bliżej powierzchni skóry. Pomaga to w podniesieniu obwodów i przywróceniu elastyczności skóry. Wyniki są widoczne w ciągu dwóch do trzech tygodni, a okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki.

Zabiegi mikroprądami na zwiotczałą skórę mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć operacji. Zabiegi te można wykonywać w domu. Urządzenie posiada szereg końcówek zabiegowych, które zaspokajają konkretne obszary zainteresowania. Zostało ono przetestowane klinicznie i zalecane do użytku domowego. Zarówno zabiegi radiofrekwencji, jak i mikroprądów można łączyć w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Połączenie tych zabiegów jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają sposobów na leczenie starzejącej się skóry.

Zabiegi mikroprądowe na zwiotczałą skórę mogą być doskonałym sposobem na odmłodzenie skóry i pozbycie się drobnych linii i zmarszczek. Zabiegi te mogą również pomóc w łagodzeniu trądziku. Efektem jest jędrniejsza i młodziej wyglądająca cera. Zabieg mikroprądami jest jak joga dla Twojej twarzy. Laser

Zabiegi laserowe na zwiotczałą skórę nie wymagają operacji ani przygotowania i wiążą się z bardzo minimalnym ryzykiem. Ponadto po zabiegu nie jest wymagany czas rekonwalescencji. Lasery mogą być również stosowane do wzmocnienia kolagenu i stymulowania organizmu do produkcji większej ilości kolagenu. Jeśli masz obwisłą skórę, zabiegi laserowe mogą pomóc Ci poprawić wygląd i zapobiec dalszemu starzeniu się.

Istnieją dwa rodzaje zabiegów laserowych na zwiotczałą skórę. Jeden z nich zapewnia natychmiastowe rezultaty, podczas gdy drugi daje stopniową poprawę. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie kilku zabiegów. Wyniki zabiegów laserowych na zwiotczałą skórę zależą od koloru skóry i stopnia jej zwiotczenia.

Niechirurgiczne zabiegi laserowego napinania zwiotczałej skóry są najskuteczniejszą opcją dla pacjentów, którzy nie chcą poddawać się operacji. Nieinwazyjne zabiegi laserowego napinania skóry, takie jak Thermage, mogą przywrócić kontur Twojej skóry. Zabieg działa poprzez przekazywanie energii o częstotliwości radiowej do głębszych warstw skóry. Ciepło pochodzące z lasera stymuluje produkcję nowego kolagenu, ujędrniając istniejący, zwiotczały kolagen. Procedura ta jest szczególnie skuteczna w przypadku młodszych pacjentów, u których dopiero co zaczęło się tworzyć podgardle.

Jeśli planujesz poddać się zabiegowi laserowemu, powinnaś podjąć odpowiednie środki ostrożności. Przede wszystkim należy unikać słońca, które może zwiększyć ryzyko wystąpienia pigmentacji i spowodować inne powikłania. Przed zabiegiem powinnaś również zażyć lek przeciwwirusowy, aby zapobiec ewentualnym infekcjom. Kolejnym środkiem ostrożności jest stosowanie kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania na obszar poddany zabiegowi.

Niechirurgiczne zabiegi laserowe na zwiotczałą skórę to bezpieczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej bez operacji i przestojów. Lasery ND-Yag są lepiej przystosowane do tego zadania, ponieważ mogą stopniowo podnosić temperaturę bez uszkadzania skóry. Pozwala to na zachowanie zdrowej warstwy skóry pod obszarem poddanym zabiegowi.

Zabiegi laserowego napinania skóry można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi na zwiotczałą skórę. Procedury te działają dobrze razem, jeśli nie została usunięta podstawowa przyczyna zwiotczenia skóry. Na przykład laserowe napinanie skóry może być połączone z zabiegiem liftingu twarzy lub liftingu szyi. Jeśli masz 30 lat lub więcej, laserowe napinanie skóry to dobry wybór. Zabieg nie jest bolesny i może poprawić Twój wygląd. Zabiegi napinania skóry

RF mogą pomóc wygładzić wygląd obwisłej skóry na twarzy i brzuszku. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Jednak zabieg ten nie jest trwały i może działać tylko tymczasowo. Przed poddaniem się zabiegom RF na zwiotczałą skórę należy dokładnie rozważyć swoje możliwości.

Zabiegi RF na zwiotczałą skórę wykorzystują energię o częstotliwości radiowej do rozbijania komórek tłuszczowych. Temperatura energii RF jest regulowana w sposób ciągły, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania skóry. Optymalna temperatura to 41 do 43 stopni Celsjusza. Energia RF jest aplikowana bezpośrednio do skóry i nie wymaga perforacji. Gładka głowica przesuwa się po obszarze zabiegowym, aplikując energię o częstotliwości radiowej. Zabieg jest komfortowy i bezbolesny, bez przestojów.

Napinanie skóry falami radiowymi to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny. Energia o częstotliwości radiowej stymuluje produkcję kolagenu w skórze. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej. Może być również stosowany do leczenia rozstępów i redukcji tkanki tłuszczowej. Napinanie skóry falami radiowymi jest doskonałym wyborem do napinania skóry i redukcji cieni pod oczami. Jest to bezpieczna, nieinwazyjna procedura, która może być stosowana zarówno na twarzy jak i na ciele.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *