24 lipca, 2024
Jak mocz pomaga na przebarwienia skóry?

Czy kwas pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach? Odpowiedź lekarza

Istnieje wiele różnych rodzajów wysypek i urazów, które mogą powodować przebarwienia skóry na dłoniach. Niektóre z nich mogą być spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce. Inne przyczyny to urazy i choroby podstawowe. Istnieje wiele różnych sposobów leczenia wysypek i przebarwień skóry na dłoniach.

Kwasy

Chociaż kwasy pomagają w przebarwieniach skóry na dłoniach, mogą być drażniące dla niektórych osób. Jeśli jesteś podatna na zapalenie skóry lub masz wyjątkowo wrażliwą skórę, najlepiej ich unikać. Mogą one wywołać wysypkę i pozostawić ciemne plamy zamiast pożądanego przez Ciebie efektu rozjaśnienia.

Krem lub balsam z kwasami pomoże Ci zwalczyć przebarwienia i sprawi, że skóra będzie wydawać się gładsza i jaśniejsza. Mogą one również pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Kwasy mogą również pomóc w nawodnieniu skóry, przywracając jej młodzieńczy, pełen życia stan. Większość kwasów ma właściwości rozjaśniające, podczas gdy inne pochłaniają nadmiar pigmentu.

Melasma

Jeśli martwisz się przebarwieniami skóry na dłoniach, być może zechcesz udać się do dermatologa. Mogą oni pomóc w zdiagnozowaniu melasmy i innych chorób skóry. Może on również wykonać biopsję skóry podczas wizyty w gabinecie.

Twój lekarz może zaproponować różne zabiegi mające na celu zmniejszenie pigmentacji. Zabiegi te zazwyczaj łączą leki i ochronę przeciwsłoneczną. Niestety, większość polis ubezpieczeniowych nie pokrywa kosztów tych zabiegów. Twój lekarz opracuje plan leczenia odpowiedni dla Ciebie. Zazwyczaj będzie on obejmował leki zmniejszające produkcję pigmentu.

Unikanie drapania

Ważne jest, aby unikać drapania, jeśli masz przebarwienia skóry na rękach. Jest tak dlatego, że powtarzające się pocieranie i drapanie może skutkować grubą, popękaną skórą. Co gorsza, swędzenie może stać się chroniczne. W niektórych przypadkach może to nawet prowadzić do infekcji bakteryjnych.

Leczenie

Leczenie przebarwień skóry na dłoniach może być kosztowne i wymaga specjalistycznych placówek. Ważne jest, aby poznać przyczynę powstawania przebarwień. Jeśli podejrzewasz, że jakaś substancja lub lek spowodowały przebarwienia, powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby znaleźć odpowiednie leczenie. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed rozpoczęciem leczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *