16 czerwca, 2024

Jak dbać o cerę dojrzałą? Dobierz pielęgnację do potrzeb skóry

Pielęgnacja cery dojrzałej wymaga szczególnej uwagi oraz specjalistycznych kosmetyków. Przeczytaj artykuł i poznaj potrzeby swojej skóry.

Domowa pielęgnacja dojrzałej cery to klucz do zachowania zdrowego i zadbanego wyglądu. I choć współczesny rytm życia, ogrom pracy i stres nie ułatwiają codziennej pielęgnacji, warto skorzystać z domowych sposobów pielęgnacji dojrzałej skóry twarzy. Dowiedz się, czego będziesz potrzebować.

Oczyszczanie cery dojrzałej

Przede wszystkim będziesz potrzebować domowych środków do demakijażu. Tłuszcz, pot, kurz, resztki martwego naskórka, makijaż i inne zanieczyszczenia obecne są na skórze każdego dnia i muszą być skutecznie usunięte – niezależnie od wieku. W przypadku skóry dojrzałej, która zazwyczaj jest sucha i wrażliwa zaleca się stosowanie lżejszych mleczek i płynów micelarnych bez ostrych środków myjących.

Tonizacja skóry dojrzałej

Po oczyszczeniu skóry twarzy należy zastosować odpowiedni tonik – ten kosmetyk pomoże pozbyć się zalegających zanieczyszczeń i przywróci kwaśne pH skóry, które jest zaburzone przez kontakt z wodą. Tonik przywraca prawidłowy odczyn skóry, dzięki czemu zachowana jest jej naturalna bariera ochronna. Za najbezpieczniejsze dla dojrzałej cery uważa się delikatne toniki, które nie zawierają alkoholu – nie wysuszają i nie podrażniają skóry. Mogą zawierać kwas hialuronowy i witaminy.

Krem do cery dojrzałej

Dopiero po oczyszczeniu i zastosowaniu toniku skóra jest gotowa do nałożenia kremu. Codzienna pielęgnacja twarzy w domu to stosowanie kremu na dzień i na noc. Ale oczywiście należy je dobierać z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. Dla skóry z pierwszymi oznakami starzenia zaleca się wybór tzw. kremów przeciwzmarszczkowych. Warto, żeby w swoim składzie miał kolagen, który ma silne właściwości napinające skórę twarzy i dekoltu. Ponadto nie można zapominać, aby stosować krem z filtrem SPF 50. Można też sięgnąć po specjalistyczne kremy, np. takie, których używa się tylko na zmarszczki pod oczami.

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu 

Szyja i dekolt często pozostają niezauważone, ale również wymagają pielęgnacji. Skóra w tych miejscach jest bardzo cienka, a oznaki starzenia mogą pojawić się dość szybko. Pielęgnacja szyi i dekoltu w domu powinna być taka sama jak pielęgnacja skóry twarzy. 

Najlepiej używać kremów przeznaczonych specjalnie do tych okolic ciała, ale możesz też użyć swojego codziennego kremu nawilżającego do twarzy. W domowej pielęgnacji szyi i dekoltu ważne jest, aby od czasu do czasu stosować peeling. Tutaj również wybierz kosmetyk do twarzy lub produkt specjalnie do szyi i dekoltu, czyli produkt z małymi drobinami, które nie podrażniają skóry. W słoneczne i ciepłe miesiące pamiętaj o kremach na dzień z filtrami UV.

Dobór kosmetyków

Domowa pielęgnacja skóry twarzy i dekoltu powinna również obejmować regularne stosowanie peelingów i maseczek, które – w zależności od składu – oczyszczają skórę, redukują niedoskonałości, nawilżają skórę lub ją uelastyczniają. Oczywiście dobór odpowiednich kosmetyków można skonsultować z kosmetologiem, z pomocą może również przyjść analiza skóry oparta na algorytmie sztucznej inteligencji, które można wykonać samodzielnie. Nie jest to kolejna marketingowo rozdmuchana nowinka, a profesjonalne narzędzie zatwierdzone przez dermatologów.

Jak widzisz, dbanie o cerę dojrzałą zawiera te same elementy pielęgnacji, jak skóry młodej, ale kluczowe tutaj jest dobranie odpowiednich kosmetyków ze składem właściwym dla tego typu skóry.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *