24 lipca, 2024
botoks na zmarszczki

Botoks na zmarszczki – fakty i mity

Pomimo tego, że botoks od wielu lat używany jest w zabiegach medycyny estetycznej, nadal funkcjonuje na jego temat pewna dezinformacja. Toksyna botulinowa redukuje zmarszczki i spowalnia proces starzenia. Odpowiednio zastosowana daje bardzo naturalne efekty. Obalamy największe mity i potwierdzamy fakty na temat zastosowania botoksu na zmarszczki.

Mit: zastrzyki z botoksu na zmarszczki są bolesne

Botoks działa na zmarszczki, blokując sygnały wysyłane przez nerwy do mięśni. Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa podawana jest za pomocą serii drobnych nakłuć, które mogą powodować dyskomfort u niektórych osób. Jeśli masz niski próg bólu i obawiasz się nieprzyjemnych odczuć, poproś lekarza o zastosowanie znieczulenia miejscowego. 

Fakt: botoks zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek

Zmarszczki powstają na skutek mimiki twarzy oraz naturalnego procesu starzenia się organizmu, ale też takich czynników, jak ekspozycja skóry na słońce. Wraz ze spadkiem produkcji kolagenu skóra traci elastyczność, powodując widoczne drobne linie i zmarszczki. Zastosowanie botoksu na zmarszczki nie tylko wygładza istniejące niedoskonałości, ale też zapobiega powstawaniu nowych, ponieważ na długi czas relaksuje skórę i zapobiega marszczeniu się. Kuracja podtrzymująca toksyną botulinową co kilka miesięcy sprawia, że skóra starzeje się wolniej, a istniejące zmarszczki się nie pogłębiają.

Mit: botoks zaburza mimikę twarzy

Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat botoksu na zmarszczki jest to, że daje efekt tzw. zamrożonej twarzy, pozbawionej wyrazu. Oddając się w ręce wykwalifikowanego specjalisty medycyny estetycznej, nie musisz się tego obawiać – Twoja twarz będzie gładka, młodzieńcza i naturalna.

Fakt: botoks na zmarszczki daje szybkie efekty

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, w porównaniu do innych metod odmładzania twarzy, takich jak laseroterapia, efekty botoksu na zmarszczki są dużo szybsze. Rezultaty pojawiają się po 3-4 dniach, czyli zaraz po tym, jak znikną ślady po zastrzykach. Optymalne efekty kształtują się w ciągu około 2 tygodni i utrzymują się przez kilka miesięcy. Zabiegi można powtarzać co 6-7 miesięcy.

Mit: zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są toksyczne

Nie jest tajemnicą, że toksyna botulinowa jest produkowana przez groźne bakterie i w naturze stanowi śmiertelną truciznę. W medycynie estetycznej stosowana jest w mikrodawkach, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzkiego organizmu. Gwarancją bezpieczeństwa jest zgłoszenie się na zabieg do doświadczonego specjalisty.

Fakt: zabieg botoksem na twarz można wykonać w ciągu przerwy na lunch

Zabieg botoksu na zmarszczki zajmuje tylko kilka minut, a jeśli nie korzystamy ze znieczulenia, można go wykonać w czasie krótszym niż przerwa na lunch. Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań ani rekonwalescencji, więc wystarczy wyrwać się z pracy na pół godziny, aby poddać się temu skutecznemu zabiegowi odmładzającemu. Bezpośrednio po botoksie możesz wrócić do pracy, na siłownię, na zakupy czy do innych, wykonywanych na co dzień czynności. Większość pacjentów nie odczuwa żadnych widocznych skutków ubocznych, więc nikt nawet nie będzie wiedział, że wykonałeś zabieg – chyba że sam o tym powiesz. Najczęstszym skutkiem ubocznym jest łagodny obrzęk, który można zminimalizować, przykładając okład z lodu na obszar i zwykle ustępuje w ciągu godziny. Chociaż rzadko, czasami pojawiają się siniaki, ale można je łatwo ukryć za pomocą makijażu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *