22 maja, 2024
Skóra wrażliwa podczas pandemii - jak zapobiegać?

Skóra wrażliwa podczas pandemii – jak zapobiegać?

Po pierwsze, upewnij się, że regularnie myjesz ręce. Używaj mydła do naczyń, ponieważ jest ono mniej drażniące dla Twojej skóry. Unikaj tkanin syntetycznych, które powodują swędzenie i zaczerwienienie. Często myj ręce w letniej wodzie. Na koniec regularnie nawilżaj twarz, zwłaszcza jeśli masz infekcję.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z

Mydła do naczyń są mniej szkodliwe dla skóry

Mydła do naczyń są mniej szkodliwe dla skóry niż mydła do rąk. Nie należy jednak stosować ich bezpośrednio na skórę, ponieważ mydła te zawierają alkohol, który jest drażniący dla skóry. Ponadto, mydła do naczyń zawierają barwniki, wybielacze i fosforany, które mogą powodować podrażnienia. Mydła te nie powinny być stosowane na dłoniach kobiet w ciąży lub osób o wrażliwej skórze.

Na szczęście mali producenci i gospodarstwa domowe mogą wytwarzać własne, naturalne mydła. Używają do tego składników, które są łatwo dostępne i łatwe do znalezienia. Na przykład używają Sodium Laureth Sulfate, który może być wchłaniany przez skórę i powodować wysypki. Niektórzy używają również Disodium EDTA, który jest środkiem pieniącym, który zakłóca komórki skóry i pozwala innym chemikaliom wnikać w nie.

Tkaniny syntetyczne mogą powodować swędzenie, zaczerwienienie i wysypki

Wiele tkanin jest wykonanych z włókien syntetycznych i są one szeroko stosowane w produktach osobistych i komercyjnych. Oferują one wiele pożądanych właściwości, w tym łatwość prania i przechowywania. Zawierają jednak toksyczne substancje chemiczne, które są szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska.

Wiele materiałów odzieżowych zawiera formaldehyd, który może podrażniać skórę i nasilać reakcje alergiczne. Ponadto silnie pachnące detergenty i środki do zmiękczania tkanin mogą podrażniać skórę, powodując u niektórych osób wypryski. Tkaniny syntetyczne mogą być również szkodliwe dla środowiska, ponieważ przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza.

COVID-19 powoduje nawroty wyprysków

Koronawirus o nazwie COVID-19 jest odpowiedzialny za wywoływanie nawrotów wyprysków w niektórych przypadkach. Może on powodować łagodne lub ciężkie objawy i może prowadzić do hospitalizacji, jeśli nie jest leczony. Oprócz możliwości wystąpienia wyprysku, COVID-19 może również pogorszyć istniejące choroby skóry. Jeśli uważasz, że mogłeś zarazić się COVID, postępuj zgodnie z wytycznymi CDC i WHO, aby zminimalizować ryzyko złapania wirusa.

Istnieją różne przyczyny chorób skóry wśród pacjentów z COVID-19, w tym zakażenia wirusowe, niepożądane reakcje na leki i koinfekcje. Ponadto ograniczenia pandemiczne i stres psychospołeczny mogą dodatkowo nasilać zmiany skórne. Dodatkowo, istniejące wcześniej choroby skóry mogą ulec pogorszeniu podczas pandemii.

Co ciekawe, związek pomiędzy COVID-19 a chilblains został przytoczony w kilku badaniach. Na przykład McCleskey PE i współpracownicy badali pandemię COVID-19 i jej kohorty. W jednym z badań wykazano, że dwa przypadki chilblains były związane z COVID-19. Podobnie Alramthan A zgłosił dwa przypadki zakażenia COVID-19.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *